BAKAN YARDIMCISI YILMAZ, SİİRT'TE ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ  
BAKAN YARDIMCISI YILMAZ, SİİRT'TE ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

BAKAN YARDIMCISI YILMAZ, SİİRT'TE ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Siirt'te imam hatip okullarının yönetici ve öğretmenleriyle bir araya geldi.


Çeşitli programlara katılmak üzere Siirt'e giden Yılmaz, ilk olarak Vali Osman Hacıbektaşoğlu'nu makamında ziyaret etti. Yılmaz, daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğünde imam hatip okullarının yöneticileri ve öğretmenlerine hitap etti.

Eğitimde öğretmenin rolünün önemini vurgulayan Yılmaz, "Bir zincirin en güçlü tarafı, aslında o zincirin en zayıf halkasına göre ölçülür. 100 halkası varsa, bir halkası zayıfsa zincir ona göre zayıftır. Eğitimde de bizim için en önemli halka öğretmen halkasıdır. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. İşe gönlünüzü işin içine katarak bir eğitim faaliyeti yürütmenizin etkisi daha güçlü olacaktır." ifadesini kullandı.

Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkati çeken Yılmaz, eğitimcilerin öğrenciler için önemli bir model olduğunu aktardı. Çocukların önemli bir zamanı sosyal medyada geçirdiklerine dikkat çeken Yılmaz, bu konuda öğretmenlere büyük sorumluluk düştüğünü bildirdi.

Yılmaz toplantı sonunda öğretmenlerin sorularını cevaplandırdı.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.