BAKAN ÖZER'DEN LUSAİL ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET  
BAKAN ÖZER'DEN LUSAİL ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

BAKAN ÖZER'DEN LUSAİL ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Katar'daki temasları kapsamında Lusail Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali bin Fetais Al Marri ile görüştü.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, görüşmede iki ülke arasındaki üst düzey ziyaretlerin hem diplomatik ilişkileri hem dostluk ilişkilerini güçlendirdiğini belirtti. 
 
Katar ve Türkiye arasındaki eğitim iş birliğinin 2015 yılında imzalanan Eğitim Alanında İş Birliği Anlaşması ile önemli bir ivme kazandığını belirten Özer sözlerini şöyle sürdürdü: "Katar ile ilişkilerin her geçen gün güçlendiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Ülkeler arası ilişkilerin güçlenmesinde çimento etkisi yapan kültür ve eğitimdir. Bu anlamda yeni neslin, iki ülkeyi de karşılıklı olarak bilmesi ikili ilişkilerin güçlenmesinde çok önemli. Ben Maarif Vakfı tarafından üniversitenize gönderilen öğrencilere ev sahipliği yaptığınız için şükranlarımı sunuyorum. Burada öğrenci sayılarından ziyade sürdürülebilirlik önemli.  İnanıyorum ki yakın dönemde Katar'da eğitim alanında önemli iş birliklerine imza atacağız. Üniversitenizde açacağımız Türkçe öğretim merkezi de Katar'dan Türkiye'ye gelecek öğrenciler için önemli bir merkez olacak. Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı olarak ilişkilerin güçlenmesi için gereken ne varsa yapmaya hazırız. Türkiye ile Katar arasındaki ilişkilerin çok daha güçlü hâle gelmesi eğitimciler olarak bizlerin de sorumlulukları arasında..."
 
Bakan Özer'i ağırlamaktan büyük onur duyduğunu belirten Al Marri de iki ülkenin gençleri için yürütülen iş birliği neyi gerektiriyorsa onu yapmaktan memnun olacaklarını söyledi. Öğrencilerin ülkeler arası ilişkilerin güçlenmesine katkı sunduğunu kaydeden Ali bin Fetais Al Marri, devletler arası ilişkilerde temel alanın kültür olduğuna işaret etti.
 
Özer Katar'da Türk Kışlası'ndaki askerlerle bir araya geldi
Bakan Özer, Katar temasları kapsamında Türk ve Katar ordusunun ortak görev yaptığı Halid bin Velid Kışlası'nı da ziyaret etti. 
 
Katar'ın başkenti Doha'da faaliyet gösteren Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı Karargâhında görevli Türk askeri ile bir araya gelen Özer, onlara Türk halkından selamlar getirdiğini belirtti.
 
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Özer, askerlere emekleri ve fedakârlıkları için teşekkür etti. Bakan Özer daha sonra şeref defterini imzaladı.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.